Glede na doseganje oziroma nedoseganje svojih zahtev dojemamo stvari v življenju vedno kot dobre ali slabe. Če svoje zahteve in pričakovanja dosegamo, jih občutimo kot dobre, v nasprotnem primeru pa jih interpretiramo kot slabe…
2. Zakaj vsako delovanje, ki podpira Ego, vedno vodi v trpljenje?
Posledica nedoseganja egovskih zahtev je trpljenje, ki se v življenju kaže na različne načine: v nas se pojavi nemir, nezadovoljstvo, neizpolnjenost, slabo počutje, razne bolečine ali razna negativna čustva (jeza, sovraštvo, žalost, zavist, strah, zamera …).
3. Kaj je potrebno zagotoviti, da svoje trpljenje zmanjšamo?
Smiselno je torej delovati tako, da svoje zahteve in pričakovanja v življenju zmanjšujemo. To pa je zahtevna naloga, saj močne egovske vzorce v sebi lahko ošibimo samo s tem, da se na svoje egovske zahteve ne odzovemo. Neodreagiranje na egovske potrebe nam takoj prinese slabo počutje (trpljenje), saj naše zahteve ostanejo neizpolnjene…
4. Kako odpraviti trpljenje, ki ga povzroča Ego?
Kadar pa teh pogojev od zunaj ne zmoremo zagotoviti, smo prisiljeni svoje zadovoljstvo poiskati v neki drugi dejavnosti, vendar na ta način svojo bolečino samo ignoriramo. Za odpravo trpljenja je takšno delovanje večinoma neučinkovito. Bolečine, ki je posledica naših neizpolnjenih egovskih zahtev, ne moremo odpraviti s svojim razumskim reševanjem. Kadar pride do trpljenja zato, ker se naša pričakovanja, želje in zahteve niso izpolnile, je prav, da na to bolečino ne odreagiramo. S tem dovolimo, da bolečina v nas je…
Nazaj | Naprej |